Srebro i brąz dla "10-ki"

20 października 2020


Zawodnicy z Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego "10 - ka" mają za sobą udany sportowy weekend. Kolekcja trofeów zwiększyła się o srebrny i brązowy medal.

W dniach 15 - 18 października na strzelnicy Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego Dragon w Siedlcach odbyły XIII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Zlot Orlików” W zawodach startowali młodzicy i juniorzy młodsi. Sukces odniosła juniorka młodsza Wiktoria Karasek zdobywając srebrny medal w finale pistoletu pneumatycznego. W kwalifikacjach Wiktoria była czwarta.

Do finału juniorów młodszych w pistolecie pneumatycznym zakwalifikował  się również Maksymilian Kępiński, plasując się ostatecznie na 6 miejscu. Wśród młodzików pistoleciarzy do finałowej rywalizacji dostał się Adam Wieczorek uzyskując 7 lokatę. W zawodach uczestniczyli również młodzicy Artur Kucharski i Filip Makowski oraz juniorka młodsza Hania Rusin.

- Miniony weekend to również czas sukcesów naszych seniorów. Tomek Niezabitowski wystrzelał brązowy medal podczas zawodów o Puchar  Starosty Jeleniogórskiego Strzelba IPSC - Jesień 2020. Zawody zorganizowane zostały przez Jeleniogórskie Towarzystwo Strzeleckie "STRZELEC" a odbyły się w niedzielę 18 października na strzelnicy na terenie byłego poligonu 18 Karkonoskiego Pułku Przeciwlotniczego. Tomek strzelał w klasie: Strzelba Standard Manual – mówi Sławomir Dziegieć z „10-ki”.

Galeria