Wernisaż wystawy rzeźb Iwony Łyś-Dobradin

9 września 2018


W Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż  rzeźb autorstwa Iwony Łyś-Dobradin. Wydarzeniem towarzyszącym było odsłonięcie płaskorzeźby jej autorstwa przedstawiającej Tadeusza Różewicza, która znajduje się na frontowej elewacji Miejskiego Domu Kultury.

Iwona Łyś-Dobradin urodziła się w Gomunicach. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Autorka mieszka w Stanach Zjednoczonych, zajmuje się małą formą rzeźbiarską w brązie, aluminium i ceramice.

Prezentowane na wystawie rzeźby to formy nie do końca realistyczne, pełne ukrytych symboli i znaczeń. Jak wyjaśnia Iwona Łyś-Dobradin, zadaniem odbiorcy jest poszukiwanie interpretacyjnego klucza, który nada rzeźbie indywidualnego znaczenia.

- Rzeźby Pani autorstwa są bardzo piękne, by tworzyć takie dzieła trzeba mieć bardzo dużą wyobraźnię. Bardzo się cieszę, że możemy oglądać Pani twórczość w Miejskim Domu Kultury, gdy obchodzi pięćdziesięciolecie działalności – mówił podczas otwarcia wystawy prezydent Jarosław Ferenc.

Galeria